Acum este Mar Mar 26, 2019 6:24 pm

Creații A.Dragoș , Artwork

Like-uri oferite: 10 times
Like-uri primite: 65 times

Re: Creații A.Dragoș , Artwork

de DropOfReality. » Lun Feb 10, 2014 2:50 pm

Code: Select All Code
Smudge nou

Imagine
Cadillac, Cadillac, pop that trunks
Let's take a shot
Alley oops that dunk
Tired of forking that 9 to 5
Oh baby let me come and change cereale life
Hot damn it

Like-uri oferite: 3 times
Like-uri primite: 0 time

de skf.':* » Mie Feb 26, 2014 10:21 am

Goooooood b-) . :)>-
Tot ce este mai bun pentru tine si echipa ta !
www.skf-emx.tk
Imagine

Like-uri oferite: 0 time
Like-uri primite: 5 times

de S. Cosmin » Dum Iul 27, 2014 11:44 am

Smudge-ul e ehm, foloseste strength mai mare,gen 80+ daca vrei sa iasa ceva mai special, prea mult blur, la smudge nu trebuie adaugate niciun fel de efect inafara de jocul de lumini, acea sursa de lumina de langa fata e degeaba, sursa de lumina o pui sus, cu un brush mare setat pe hardness 0 si culoare alba, smudge-ul e cam fail (no offence), textul ala nu se potriveste deloc si nu trebuia sa il pui pe overlay sau clipping mask ce i-ai facut tu acolo, trebuia sa il setezi din drop shadow, si sa lasi culoarea alba. Nu te mai axa asa mult pe avatare si semnaturi pe stockuri, astea le poate face oricine ( da, stiu ca astea se cer pe 4m),dar daca vrei sa ajungi ceva in design, lucreaza incet,incet pe rendere.
App: semnatura de mai sus, cea cu bg si c4d-uri, e destul de ok, insa nu stii sa te joci deloc cu luminile, sursa de lumina e inexistenta si render-ul nu e scos in evidenta, ceea ce e esential intr-o semnatura de acest gen.
Nu te supara,enerva pe mine, doar iti dau niste critici constructive ca sa avansezi.
A, si sa nu mai pui lighten in viata ta pentru ca e oribil.
Imagine asta e destul de reusita, dar la fel, trebuia sa te joci cu luminile. Cea cu Iron man la fel, e ok dar FUCKING LUMINILE ALEA. Joaca-te prin exposure, photo filter, gradient map, brush-uri pe soft light sau hardness 0, aplica-le unde trebuie si ai sa vezi cat de misto o sa arate.
Mult noroc ;).

Like-uri oferite: 0 time
Like-uri primite: 1 time

de Blaziny » Vin Dec 11, 2015 12:55 am

Subiect inactiv ! :D :|
Imagine

Anterior

Înapoi la Arhivă design