Acum este Dum Aug 25, 2019 7:05 am

Sugestii iPhone

Like-uri oferite: 12 times
Like-uri primite: 4 times

Sugestii iPhone

de xcostynx » Joi Iul 24, 2014 8:12 pm

Buna tuturor am achizitionat un iPhone 5s si cred ca sunt pe acest forum utilizatori de iPhone si nu stiu ce folii/huse sa imi cumpar ...
Astept sugestiile voastre.
va multumesc

Like-uri primite: 101 times

Re: Sugestii iPhone

de Byganski » Joi Iul 24, 2014 8:13 pm

ai iphone ?
paradoxal dumnezeu e un tip dat dracului.
Imagine - vanaheim.1975@yahoo.com

Like-uri oferite: 11 times

de freakystile » Joi Iul 24, 2014 8:17 pm

Poti sa-l vinzi?sau sa-l arunci... este un telefon inutil
Imagine

Like-uri oferite: 14 times
Like-uri primite: 32 times

de adisuper » Joi Iul 24, 2014 8:21 pm

xcostynx Wrote:Buna tuturor am achizitionat un iPhone 5s si cred ca sunt pe acest forum utilizatori de iPhone si nu stiu ce folii/huse sa imi cumpar ...
va multumesc

Eu am un iphone 4s, până acum am avut o husă tip toc din piele, dar se încinge rău telefonul în ea. Vara îţi recomand ceva mai „light”, am o husă de silicon+plastic transparent foarte bună(până acum) nu se mai încinge telefonul şi îl protejează şi de zgârieturi. Să nu mai zic că este ieftină, am dat 10 lei direct din magazin.(să nu mai zic că cea de piele a costat 90lei şi nu se poate folosii vara).

Nu îţi recomand folie, la o zgârietură mai severă trece prin ea, îţi recomand ceva de genul http://www.amazon.com/gp/product/B00B5Q ... itren08-20
Imagine

de xcostynx » Joi Iul 24, 2014 8:39 pm

robert Wrote:ai iphone ?

Da
adisuper Wrote:
xcostynx Wrote:Buna tuturor am achizitionat un iPhone 5s si cred ca sunt pe acest forum utilizatori de iPhone si nu stiu ce folii/huse sa imi cumpar ...
va multumesc

Eu am un iphone 4s, până acum am avut o husă tip toc din piele, dar se încinge rău telefonul în ea. Vara îţi recomand ceva mai „light”, am o husă de silicon+plastic transparent foarte bună(până acum) nu se mai încinge telefonul şi îl protejează şi de zgârieturi. Să nu mai zic că este ieftină, am dat 10 lei direct din magazin.(să nu mai zic că cea de piele a costat 90lei şi nu se poate folosii vara).

Nu îţi recomand folie, la o zgârietură mai severă trece prin ea, îţi recomand ceva de genul http://www.amazon.com/gp/product/B00B5Q ... itren08-20

hmm eu gasit ceva de genu http://aliensurface.ro/produs/apple-iph ... urface-hd/ orcum multumesc de ideea de husa

Like-uri oferite: 14 times
Like-uri primite: 32 times

de adisuper » Joi Iul 24, 2014 9:28 pm

xcostynx Wrote:
hmm eu gasit ceva de genu http://aliensurface.ro/produs/apple-iph ... urface-hd/ orcum multumesc de ideea de husa

Se recomandă scoaterea bateriei la telefon, la iphone nu se scoate bateria.(mă rog, se scoate, dar din câte ştiu asta duce la pierderea garanţiei). Folia se montează umedă(se dă cu spray înainte) poate să distrugă bateria. Uite un comentariu postat la videoclipul în care o prezentau.
Spoiler: show
Posesorii de iPhone, staţi departe de folia asta!!! Am pus eu acum un an pe iPhone 4s şi a trebuit să înlocuiesc telefonul cu totul! Ce nu spune vânzătorul este că metoda de aplicare umedă (foliile se udă cu un spray înainte de aplicare) reprezintă un risc MAJOR pentru iPhone. Concret, lichidul ajunge în zona mufei şi produce scurtcircuite. Care se manifestă diferit, în funcţie de bafta voastră. Telefonul meu se blocase pe modul "încărcare" şi rămânea aşa şi după ce scoteam cablul din telefon. Bateria nu mai ţinea decât o oră-două, şi se încingea groaznic. Norocul meu a fost că telefonul mi-a fost înlocuit pe garanţie. Deci, ascultaţi un om păţit: NU CUMPĂRAŢI, dacă aveţi iPhone. Nu ştiu la alte modele de telefoane, poate riscurile sunt mai mici sau inexistente. Dar vânzătorul ar fi trebuit să spună treaba asta înainte de a-mi vinde produsul. Eu am realizat ce s-a întâmplat abia după ce a luat-o razna telefonul. Am citit pe un forum din Anglia şi m-am crucit. Mă întreb ce s-ar fi întâmplat dacă cei de la service ar fi refuzat să-mi înlocuiască telefonul...

Nu degeaba recomandă ei să stea telefonul închis 12-24 ore, din cauza riscului de scurtcircuit, teoretic ai putea să goleşti complet bateria şi pe urmă să aplici folia, dar este „teoretic” și nu cred că riști pe un astfel de telefon.

p.s. dacă încă vrei să cumperia cea folie uite un review destul de detaliat http://www.inotes.ro/alien-surface-prot ... l-meu.html
Imagine

Like-uri oferite: 0 time
Like-uri primite: 0 time

de Official Sathyr 4M » Vin Feb 09, 2018 8:38 pm

Inactiv

Like-uri oferite: 0 time
Like-uri primite: 1 time

de #MihaiTa » Sâm Feb 10, 2018 12:42 pm

Înapoi la Arhiva