Acum este Lun Apr 22, 2019 9:53 pm

Amintirile voastre din Metin

În acest forum se deschid subiecte aferente discuțiilor diverse asupra jocului Metin2.

Like-uri oferite: 1 time
Like-uri primite: 3 times

Amintirile voastre din Metin

de M.Florin » Joi Mar 19, 2015 2:10 am

Aici puteti sa sa spuneti amintirile voastre frmuoase/urate despre acest "metin2" si cum a intrat in viata voastra.

Primi ani din metin2 incep asa :
Acum 6 ani am auzit despre acest joc metin2 de la prieteni , am descarcat metin2ro atunci era o alta atmosfera mai placuta iar oameni cu respect intr-adevar erau si scapari dar nu ca in ziua de astazi , in 2 luni jumate atinsesem level 30 si incercam sa imi fac calu , atunci fms/rib erau cele mai cautate iteme , insfarsit ajunsesem la level 57 in aproximativ 6 luni cresteam foarte greu nu erau playeri de level 30 cu full +9 si bonusuri , pana cand intr-o zi "contul este blocat" , nici in ziua de astazi nu stiu motivul. (atunci am zis ca ma las de metin2 dar dependenta intrase in mine ).
La 2-3 zile am gasit Metin2Beta (primul meu privat + era un privat italian cu multi playeri romani) nu eram obisnuit cu bonusurile nu stiam sa fac magiile P/G nu eram obisnuit cu bonusurile dar in timp am invatat si astea , imi facusem foarte multi prieteni nici nu mai stiu cate nopti pierdute am avut pe acest server , pana la urma acest server s-a inchis /s-a redeschis acest server mai este si in ziua de astazi dar acum e doar o afacere. [ era o dependenta foarte mare de acest joc undeva la 9/12 ore pe zi ]

Insa acum doi ani,un prieten mi-a spus sa ma apuc de Leonis,am decis sa o fac.Mi-am facut un caracter sura nume Flor1n99 am decis sa fac poze la fiecare nivel facut,unele poze le-am pierdut,unele inca le am.Pot sa spun ca am beneficiat de mult sprijin din partea prietenului meu si prieteni lor,la level 30 aveam prieteni de level 90/105/95/103/92 cu care vorbeam pe skype,eu avand doar 15 ani la vremea aceea,pot spune ca eram mandru ca bateam la bo unde vroiam eu nu dadea nimeni in mine,pentru ca imi chemam prieteni de level 105,la level 35 am farmat,pana cand mi-am facut m10 tais-ul,am decis sa fac level 55,mi-am cumparat si un farmer de level 75 tot sura,mi-am facut o buffa level 65,conturile inca le am ,au acelasi iteme/aceeasi prieteni,conturile nu vor fi vandute niciodata,am decis sa le pastrez ca o amintire,din metin mi-am facut multi prieteni virtuali cu care chiar vorbesc si astazi pe skype,inca joc metin2 RO intru doar asa sa citesc pana fac G la tais:))

!Acest joc metin2 ma facut sa inteleg multe lucruri care mai ajutat in viata si nu o sa regret ziua in care am descoperit acest joc metin2 !

Aici puteti gasi povestea mea pe metin2 RO Leonis.
[video]https://www.youtube.com/watch?v=6cX8aq033Hc[/video]
Va rog sa urmati video-ul pana la sfarsit ,la sfarsit puteti observa niste lucruri des intalnite pe metin2 (furia,dezamagirea,invidia,obsesia)
NU UITATI DE VIATA REALA ALTFEL UITA ACEASTA DE VOI.
Astea sunt doar o parte mica din amintirile mele mai sunt multe dar nu vreau sa va plictisesc aici , acum le asteptam si pe alte voastre.
"Am înteles că un om poate avea totul neâvand nimic și nimic având totul." Mihai Eminescu

O parte din REGULAMENT-ul GENERAL:

Spoiler: show
Reguli generale :
1. Folositi limba romana cat mai corect posibil.
2. Nu aveti voie cu mai mult de un cont / persoana. In caz ca sunteti banati contactati administratorii.
3. Folositi functia CAUTARE inainte de a face un subiect, indiferent de categoria in care postati.
4. Marimea maxima pentru imagini in semnatura este 500x120 px.
5. Mesajele de genul "UP" sunt permise decat dupa 24 de ore de la ultimul mesaj.
6. Jignirile asupra echipei se pot pedepsi cu interziceri temporare sau permanente.

Like-uri oferite: 53 times
Like-uri primite: 90 times

Re: Amintirile voastre din Metin

de Mark » Dum Mar 22, 2015 1:17 am

Ai de cereale...ce imi amintesc e ca jucam odata...cand eram in clasa a 5-a sau a 6-a. Nu mai tin minte in ce an exact, cred ca 2006 sau 2007 am inceput sa ma joc (de cand era uk beta, am jucat si kr). Ce vremuri naspa, stiu ca stateam in casa sa ma joc metin. Stiu ca mi-am sters de 3 ori contu de pe uk, de 2 ori la 75 si odata pe la 60 cred, altceva nu mai stiu. Am jucat pana prin 2011-2012 inclusiv 2013 cred, am fost gm pe ceva servere obscure, ceva private...sper sa nu mai ajung nici odata sa joc asa ceva nici macar in gluma
PS: M-a speriat povestea ta...esti sigur ca esti ok?
Cock or glock bitch, it's cereale choice

Imagine
Blog

| Afiseaza codul

de M.Florin » Dum Mar 22, 2015 7:21 pm

Am jucat,mi-am distrus copilaria cred:)) stateam 4 ore in casa si 4 afara....
Sper sa nu mai joc niciodata metin,poate doar 4fun cu prieteni la o caterinca.
"Am înteles că un om poate avea totul neâvand nimic și nimic având totul." Mihai Eminescu

Reguli generale :
2. Nu aveti voie cu mai mult de un cont / persoana. In caz ca sunteti banati contactati administratorii.
3. Folositi functia CAUTARE inainte de a face un subiect, indiferent de categoria in care postati.
5. Mesajele de genul "UP" sunt permise decat dupa 24 de ore de la ultimul mesaj.
6. Jignirile asupra echipei se pot pedepsi cu interziceri temporare sau permanente.

Like-uri oferite: 86 times
Like-uri primite: 166 times

de hacktor_ » Sâm Apr 18, 2015 1:40 pm

Amintiri frumoase?
Hm, foarte frumoase.

- Am virusat laptop-ul
- Mi-a distrus viața personală
- M-a lăsat cu sechele pe viață
- Am fost nevoit să-mi tai mâna stângă din cauza alicelor de la obuze
- Am cumpărat o proteză pentr mâna stângă
- Mi-a desfigurat fața
- M-a distrus psihic
- NU MAI VREAU PE FRONT!

Nah, mă prosteam. Singurele amintiri pe care le am: manipularea vulnerabilității webdav de la xampp :))
Imagine

Like-uri oferite: 7 times
Like-uri primite: 2 times

de 1337 » Sâm Apr 18, 2015 2:09 pm

Demerzel Wrote:Amintiri frumoase?
Hm, foarte frumoase.

- Am virusat laptop-ul
- Mi-a distrus viața personală
- M-a lăsat cu sechele pe viață
- Am fost nevoit să-mi tai mâna stângă din cauza alicelor de la obuze
- Am cumpărat o proteză pentr mâna stângă
- Mi-a desfigurat fața
- M-a distrus psihic
- NU MAI VREAU PE FRONT!

Nah, mă prosteam. Singurele amintiri pe care le am: manipularea vulnerabilității webdav de la xampp :))

Hackere :))
Nu-mi mai amintesc , mi-am pierdut memoria la chesti de astea :))
Nothing.

Like-uri oferite: 43 times
Like-uri primite: 12 times

de xAlEx » Sâm Apr 18, 2015 3:39 pm

Amintiri extraodinare, mi-am pierdut timpul aiurea pe un joc de ... :D Sper sa nu mai intru in viitor nici macar 5 minute pe un server de Metin2.

App, legat de ce ai spus acolo, esti putin cam obsedat, fara suparare. :))
Ultima oară modificat de hacktor_ pe Sâm Apr 18, 2015 5:36 pm, modificat de 2 ori în total.
Motiv: SARCASM TEST COMPLETED: That was a sarcasm test. All results were optimal.

de .kDogg » Mie Apr 22, 2015 2:44 am

- Prima data cand am ajuns in Bucuresti, aveam deja iubita.
- Prieteni ce si acum tin legatura si ma sustin in activitatea mea de zi cu zi.
- Experienta in domeniul Marketing si PR ce se aplica si in viata reala.
- O gandire organizata, datorita serverelor care le.am administrat
- Unele porecle amuzante, si multe altele :]
PS: Nu regret nimic din tot timpul alocat acestui joc. Joc de mult timp dar niciodata nu m.a incurcat in viata reala. Care se plang de timpul pierdut sunt ratati in viata reala. Am baut, sunt MC, fac rap, multe altele si nu m.a incurcat cu nimic jocul.

de M.Florin » Mie Sep 09, 2015 2:09 pm

Eram si eu mai mic,acum nici sa nu mai aud de acest joc.RIP METIN.
Aaa daca va intereseaza am conturile de vanzare cu tot cu iteme,iteme bune,foarte bune.

Reguli generale :

Like-uri oferite: 8 times
Like-uri primite: 26 times

de Laur eXtream » Lun Oct 19, 2015 11:59 pm

Eu il stiu doar de acum 2-3 ani, timp in care am incercat sa contribui cat de mult pot la comunitatea 4metin. Intr-o perioada ma ocup de serverele metin ale comunitatii, si deschisesem 3 servere special pentru membri, insa llegolas a decis sa ma dea afara pentru ca nu ii convenea sa imparta profitul =)). Aveam succes si se pare ca nu ii convenea....asta ca s-a gandit doar la el. Membrii comunitatii erau foarte fericiti cu acele servere. Dupa ce m-a indepartat, in 2 saptamani au picat toate serverele si bye bye a fost.
In prezent inca incerc sa fac cate pot pentru jucatorii de metin, tocmai de aceea m-am implicat si am luat 4metin.net. Fara reclame cu nemiluita, fara tepe, fara pacaleli si nedreptati.
Pentru ca răul să triumfe, este suficient ca oamenii buni să nu facă nimic. -- Edmund Burke

Like-uri oferite: 4 times
Like-uri primite: 137 times

de RappHy » Lun Dec 28, 2015 5:29 am

Cel mai mult îmi plăcea înainte pe serverele chinezești gen : MetaLongju ,Metin35 ,SDLongju unde mă mulțumeam cu o bătălie +9 și oțel +9 ,iar când vedeam KING-ul roșu deja ziceam ..moaaa extratereștrii ,nu ... glumesc doar că avea alt farmec când jucai privatele normale cu rata de 100-150% și te chinuiai să faci upp+ ceva gen RO ,numai că ratele erau mai mari,totuși creșteai greu și cu 150% setat din server ,yang-ul idem.
Deci în concluzie rezultatele servelelor actuale mă dezgustă practic s-a schimbat complet textura serverelor de Metin ,evident era plictisitor să fie 10-11 ani același lucru ,adică modul clasic ,dar acum chiar numai diferențiezi de exemplu o sabie din WoW cu una din Metin2 ,totul s-a întors pe dos acum .Eu privatele de mai sus le jucam acum aproximativ 8 ani ,7 ani .. dar officialurile au 10/11 ani vechime.
Am o sumedenie de amintirii ,mai ales când jucam cu colegii ,era ceva de vis .. eram connectat și în somn la Metin ... îl visam practic ,iar a doua zii la școală discutam aproape numai despre Metin ,la un moment dat chiar devenise o obsesie pentru câțiva din clasă. =))
Ne făcusem odată pe un privat o breazlă : Warr : Mental / Aură ; Sura : 2x BM / 1x Arme magice ; Ninja : 3x Săgeți / 1x Pumnal ; Shaman : Leac / Binecuvântare . În total 11 membri ... băteam bresle care intrau la warr și 20 :)) .
Sau eventual 15 membrii : Warr : 2x Mental / Aură ; Sura : 3x BM / 2x Arme magice ; Ninja : 3x Săgeți / 2x Pumnal ; Shaman : Leac / Binecuvântare ; formula asta rupeam 25 + =)) :-J .
Aveam cea mai bună combinație cu Șhamanii și Ninjalăii arc pe spate ,restu în față rupeam și totul în două ;)) .
Mnah ,acum au rămas decât niște amintirii ,dar încă ne aducem aminte cu drag și uneori mai aprind discuția cu prietenii mei .. gen : mai știți bwă cum îi rupeam peăia , la care toți încep să râdă și încep mamă.. că eu făceam toată breazla ,ba nu eu .. ajungem la ceartă .. dar într-un final tot ne rămâne întipărit în minte și asta cred că-i de bine . :-BD \:d/
Bineînțeles că am jucat și Metin2RO ,prima dată când m-am apucat decât apăruse serverul Pegasus ( al 3-lea server ),atunci când am intrat eu la level 1 ,cei mai mari aveau 35 ,am decis să fac o echipă cu D3m0n10 ( Ninja lv. 15 ) , L4br1c3 ( Sura BM lv. 23 ) .M-au ajutat să cresc ,împrumutându-mi iteme până îmi aranjam eu inventarul complet ,apoi am ajuns la level 57 maxim ,Warr cu m9 aură / m5 vârtej și am jucat 3 ani jumătate ,aproape 4 ani pe acel cont .Ei în timpul acela ajunsăsera mari ,level maxim era 99 atunci ,iar ei doi aveau când m-am lăsat eu dacă nu mă înșel D3m0n10 - 91 ( 4 P-uri ) / L4br1c3 - 95 ( 4 P-uri ) .Cu toate că aveam full +9 ,iteme 1,5k - 2k pv. ,rămăsăsem în urmă deoarece era insuportabil ~X( crescutul deja de la 50 în sus am stat 1 an jumătate până am ajuns la 57 =)) .Țin să menționez că am băgat 150 € în Metin2 RO în toți acei anii ,îi băgam pentru frizură ,masca emoției ,papuci de vânt ,mantii ,bilete v2 :)) am cheltuit banii pe niște nimicuri ,practic care oricum aveau limită cu intenția de a băga bani din nou ( din fericire m-am oprit la 150 € ,deșii era o sumă frumușică de banii ,când ești mic / retard și disperat de un joc în același timp mai și investești ( P.S. : Am băgat până la ora actuală 550 € pe serverele de Metin2 / 150 € pe RO , 400 € pe private gen Metin2BM ,Metin2GX și altele ;)) :-J )) .Nu m-am ales cu nimic special pentru banii ăia ,dar măcar m-am distrat.Eram destul de bun deșii rămâsăsem în urmă cu mult față de ei ,care mă apucasem în aceeași perioadă ,dar era frumos am stat numai uniții prin brezle ,stăteam la farmat cu ei pe buff-uri ,ne ajutam reciproc.
Atunci țineam legătura pe Messenger ,nici nu era Skype,Wapp ,ș.a.m.d ,dar era ceva diferit ,ceva select.Din păcate , după ce m-am lăsat cam aproximativ un an ,nu au mai intrat pe Messenger pentru că era perioara cu Hackerit-ul Email-urilor și s-au lăsat definitiv de a intra pe Mess.De atunci n-am mai vorbit cu nici unul dintre ei doi ,vă dați seama că am avut extrem de mulți prietenii ,dar nu am fost cu nimeni cum am fost cu ei ,în tot acest timp mi-am făcut exagerat de mulți prietenii ,mai ales că eram cu ei în grup.
Sunt multe amintiri plăcute în urma acestui joc. >:D< \:d/ :-BD
Respect 4Metin !
Respect 4Metin Staff !

Like-uri oferite: 15 times
Like-uri primite: 19 times

de razvanica » Lun Ian 04, 2016 1:27 am

Prima oara am auit de metin2 de la un prieten bun. La ora de biologie cand zicea profa de ursi si de lupi eu ma gandeam la aia din metin :)))))).
Mna, am jucat pe Metin2RO pana la nivelul 68, dupa care m-am apucat sa joc pe private. Cel mai fain server privat pe care am jucat mi s-a parut Empire Metin2, era unul italienesc daca nu ma insel. Dupa care a inceput sa se duca de rupa, au aparut pokemoanele modate de pe site si nu mai era acea atmosfera veche.
Nothing is impossible the world itself says "im possible".

Înapoi la Discuții