Acum este Vin Sep 20, 2019 11:53 am

Metin2Legend - PVM HARD

Imagine
O listă cu serverele private, deschise de fiecare membru al comunității în parte.

Like-uri oferite: 0 time
Like-uri primite: 0 time

Metin2Legend - PVM HARD

de S.T.O.R.M » Dum Sep 23, 2018 5:22 pm

Numele serverului: Metin2Legend
Nivel maxim: 99
Puncte status: 90
Canale deschise: 3

Site-ul serverului: http://metin2legend.org/
Forumul serverului: http://forum.metin2legend.org/
Link către înregistrare: http://ro.metin2legend.org/index.php?s=play_register
Link către descărcare: http://ro.metin2legend.org/index.php?s=play_download

Rată experiență: 10% (25% in wekeend)
Rată yang: 10% (25% in wekeend)
Rată obiecte: 10% (25% in wekeend)
Rata fierarului: Variaza in functie de ITEME/OBIECTE

Detalii despre server: PVM HARD 75% GAMEPLAY RO (de acum 10 ani), Clasic, fara sisteme, fara peturi, mounturi. Level maxim 99, textura grafica clasica nemodificata cea originala, misiuni pentru cei incepatori pe server, biolog (94), dragon,capitan (au fost activati recent). Peste 350 jucatori conectati zi de zi
Detalii despre evenimente: Evenimentele sunt anuntate cu 12-24h inainte de a fi organizate, ele sunt 2 pe saptamana
Detalii despre echipa serverului: Fondatorii serverului sunt [GA]Magic59 & [GA]Beebo, in prezent sunt 2 helperi si 1 moderator. Recrutarile pentru helper server au fost deschise si sunt pana pe data de 07.07.18 (sambata)

O mica prezentare in PhotoShop (clasic)

Imagine

Evenimentul de vara: Cufarul hexagonal!
Imagine

Code: Select All Code
Update-uri care sunt facute la server in timp!

In data de 03/08/2018 server-ul a fost actualizat cu urmatoarele update-uri & Fix-uri!

Update Server:

- Am adaugat misiunea de lv 92 Seon-Pyeong . / Bijuterile rea vointa .
- Eveniment de vara activ : Cufere Hexagon - Acest eveniment va fi sprijinul jucatorilor noi,in aceste cufere puteti gasi obiecte de upgrade necesare evolutiei la nivel mic , diverse sume de Yang dar si obiecte speciale: Adauga/Schimba/Exo/Citite/etc
- Adaugat sigiliile clasice de calarit , acestea ofera diferite bonusuri si se pot utiliza o singura data. Ele se pot dropa in Grota Exilului in Cutia putreda de lemn.
- Am adaugat 3 misiuni noi la nivelele 35 , 65 si 75 .
- Intrarea in Grota Exilului se face de acum cu o Piatra Insangerata. Pietrele se pot procura la misiunea lui Seun-Pyeong la lv 75.
- Am micsorat numarul de monstrii de la etajul 5 din DT , pentru a evita problemele de lag.

Fix-uri :

- Dragonul dropeaza de acum intre 5-10kk / Generalul intre 2-5kk .
- Generalul dropeaza 100% o singura cheie , 50% a doua cheie , si de azi 25% la a treia cheie.
- Cristalul de apa are deja drop la aschii si golemi in v3 conform wiki - metin2 ro / dar am adaugat drop si la arcas setaou din v4.
- Am rezolvat problema cu bonusul de necunostinta pe papuci.

A fost adaugat 'Bonusul zilnic pentru jucatori'

Ce inseamna asta?: In fiecare zi poti sa alegi un bonus din 4 care este activ pe toata durata zilei!

Imagine

Info: Daca ceva nu este inregula cu acest topic rog frumos un moderator sa ma anunte!

Info: Acest server are toate drepturile rezervate, orice Relay, Copy & Paste poate duce la sanctionarea persoanei respective prin intermediul reporturilor.
Ultima oară modificat de S.T.O.R.M pe Joi Sep 12, 2019 8:25 pm, modificat de 2 ori în total.

Re: Metin2Legend - PVM HARD

de S.T.O.R.M » Sâm Feb 09, 2019 10:54 pm

O noua prezentare a fost urcata sus
Suntem online de 1 an!

de S.T.O.R.M » Dum Apr 21, 2019 4:10 pm

Imagine

http://www.Metin2Legend.ro - [Concurs] Participa si castigi

Da, asa e , ai citit bine. Inscrie-te in concursul nostru si castigi automat o rotire la roata Destinului dar poate si premiul cel mare de 1000 Monede Dragon!

Tot ce trebuie sa faci este sa postezi in comentariu o poza cu caracterul tau si sa dai distribuire(share) acestei postari in mod public (obligatoriu) .

Marele Castigator va fi ales in mod aleatoriu in data de 30 aprilie 2019.

Premiu 1 = 1000 Monede Dragon
Premiu 2 = 700 Monede Dragon
Premiu 3 = 400 Monede Dragon

Totodata, nu uitati de restul evenimentelor ce se vor organiza in perioada 20 - 30 Aprilie 2019.

de S.T.O.R.M » Vin Apr 26, 2019 9:44 pm

Astazi in data de 26.04.2019 s-a facut urmatoarele update-uri:

1) Am marit numarul scoicilor din Balonul de Aur din 1 in 4.
2) Am micsorat putin pretul obiectelor cu JD din Itemshop.
3) Am adaugat cel de-al 6-lea site de votare asa cum s-a cerut.
4) Butonul de FORUM apare pe site doar dupa ce te loghezi.
5) Am facut full-urile negociabile si am marit foarte putin rata lor de drop din cuferele hexagon.
6) Pentru ca multi si-au dorit sa faca rost de frizuri in joc , la dropul cuferelor clar de luna/mingi de fotbal /iernii eterne/oua de paste/etc am adaugat CUFARUL FRIZURILOR.
La viitoarele evenimente de drop puteti obtine astfel de cufere.
7) Pentru cei ce ajung la nivelul maxim 99 am adaugat recompensa: 60x vrajeste obiectul, voucher cu 100 Monede Dragon si Inelul Bucuriei.
8) Am adaugat Cufarul Ucenicului si l-am facut astfel incat sa-l primeasca toata lumea, nu doar cei noi.
9) Pentru cei incepatori,am adaugat Magia si Puterea VERDE , adica adauga si schimba bonusul ce se pot folosi pe armele si armurile de pana in nivelul 40.
Acestea nu se pot negocia si se dropeaza la metine de lv 5 - 35.
10) Am scos de la Evenimentul OX transformarea in animal pentru ca am bagat deja anti-crash in arena, adica jucatorii pot trece unu prin altul.

ATENTIE !!! UPDATE-URILE NU AU FOST APLICATE INCA, DUPA REBOOT SE VOR APLICA.

de S.T.O.R.M » Sâm Apr 27, 2019 4:51 pm

de S.T.O.R.M » Dum Mai 05, 2019 1:19 am

Update!

Imagine

de S.T.O.R.M » Dum Iul 07, 2019 5:24 pm

Imagine

Trebuie sa va tineti mintile limpezi si sa ganditi la rece pentru ca Metin2Legend da drumul la caldura!
Începând cu 06.07.2019 dam drumul la distractie prin Evenimentul de Vara ! .Pe durata eventului toti monștrii vor dropa Imagine Cupe de Inghetata ca drop alternativ.

Colecteaza ImagineCupe de Înghețată pentru a te racori dupa luptele crancene si schimba-le la Seon-Hae pentru a primi Imagine Cornet de Inghetata care iti va oferi 10% Viteza de Miscare ,10% Experienta si +5% daune de atac.

3x Imagine Cornete de Inghetata pot fi transformate intr-un Imagine Bol de Cristal in care vei putea gasi obiecte valoroase.

Costumatie frumoasa pentru zilele incalzite: Ameteste-ti inamicii in noile costume Steampunk ce iti vor oferi cel putin un bonus. Acestea le puteti gasi in Imagine Bolurile de Cristal.
Nu e un miraj: Te vei simti ca Lawrence al Arabiei ducandu-te la lupta pe spatele unui Imagine Cal Nobil. Acesta iti va oferi 60 Viteza de miscare pentru 7 zile. Dar pentru acest sigiliu trebuie sa-i oferi lui Seon-Hae 40x Imagine Cupe de Inghetata.

Imagine
Roata Destinului va fi si ea prezenta pe toata durata evenimentului de Vara.

Drop posibil Imagine Bol de Cristal : Vrajeste & Intareste Obiectul / Marmura / Scoica / Perg. Binecuvantat / Manual Fierarului / Elixir Bio / Pergamentul Exorcizarii / Citit Concentrat/ Piatra Spirit / Binecuvantarile Zeului Dragon / Zaharul Armasarului / 3x Boabe Zen / Inelul Experientei / Costume si Frizuri de Paste cu bonusuri sau fara / Inelul Bucuriei / Sigilii la Roata Destinului ,etc .[/left]

de S.T.O.R.M » Joi Sep 12, 2019 8:30 pm

#Concurs #SHARE #OLDSCHOOL

de S.T.O.R.M » Mie Sep 18, 2019 6:30 pm

Update!
Imagine
Imagine